cloud1
cloud2

Veri Merkezi

Veri Merkezimiz, Anadolu yakasında coğrafik açıdan bölgeye hakim, enerji ve internet altyapısı için ulusal sağlayıcıların dağıtım noktalarının merkezinde yer almaktadır. Bulunduğumuz bina yüksek değerli felaket senaryolarına dayanıklı şekildedir.

TIER 3 standartlarında olan veri Merkezimiz yüksek kaliteli ve nitelikli altyapısı, 350m2 lik salonu ile butik hizmet vermektedir. Kurumsal portföye sahip olan şirketimiz müşterilerimize katma değerli servisler ile fayda sağlamayı hedeflemiştir.

Hizmet modelimiz doğru, rekabetçi ve esnek çözümlerimizi, yüksek kalitede müşteri memnuniyeti ile uluslararası standartlara uygun (ISO) ve çevreye duyarlı şekilde sunmaktır.

veri1

Enerji

veri2

Altyapı olarak yedekli trafo ve Jeneratör altyapısı ile tüm kabinetlere bağımsız olarak kesintisiz güç kaynağı üzerinden enerji hattı sağlanarak kesintisiz ve yedekli çalışma imkanını sağlamaktayız. Tek güç girişi olan cihazların enerjisini yedeklemek üzere “Static Transfer Switch” altyapısına sahibiz.

İklimlendirme

Yedekli çalışacak Hassas Kontrollü Klima sistemi ile standartlara uygun olarak sabitlenmiş 22°C sıcaklık (±2) ve %48 nem oranı (±%15) değerlerini müşterilerimize sağlamaktayız. Sıcak/Soğuk koridor dizaynı ve etkin soğutma sağlayacak yükseltilmiş döşeme sistemi ile en verimli iklimlendirmeyi oluşturuyoruz. Tümüyle otomatik operasyon sağlayacak şekilde, mikroişlemci bazlı ileri kontrol sistemleriyle donatılmış üniteler sayesinde Veri Merkezimiz 7/24 koşullar korunuyor.

veri3

Yangın Algılama ve Söndürme

veri4

Veri Merkezi ve UPS odalarında doğaya ve insan sağlığına daha az zarar veren Novec 1230 Yangın söndürme sistemi ve yerinde elle müdahale imkanı sayesinde korumamızı en etkin şekilde yürütüyoruz. Akıllı ve yüksek teknoloji ile verilerinizin güvenliği emin ellerde.

Adreslenebilir, Çift Katmanlı Yangın Algılama Sistemi, Yükseltilmiş Döşeme Altı ve Tüm Alanı Kontrol Eden Altyapı, Tavan Epoksi Boya Uygulaması, Etkin Dizayn ile Bölgesel Algılama ve Müdahale İmkanı, 120dk’lık Yangına Dayanıklı Kapı kullanılan modellemeye örnekler olarak verilebilir.

Güvenlik

Veri Merkezinde katmanlı olarak sağlanan fiziksel güvenlik uygulamalarımız ile uluslar arası standartlar çerçevesinde hizmet sağlamayı hedefliyoruz. 3 Seviyeli kart/parmak izi/şifre Dokunmatik Ekranlı Geçiş Kontrol Sistemi, Exagate Veri Merkezi Ortam (ısı, nem, duman, su baskını, klima, ups) İzleme Sistemi, Güvenlik Kameraları & Dijital Görüntü Kayıt Sistemi, 3 adet 55’’ Sanayi Tipi Plazma Ekran ile Tüm Sistemlerin 7/24 İzlendiği Network Operasyon Merkezi ile bir bütün oluşturularak kollektif şekilde bir yönetim sağlanmaktadır.

veri5

Ağ (Network)

veri6

Kesintisiz iletişim ve erişim sağlamayı hedefleyen anlayışımız çerçevesinde bağımsız olarak farklı yerel sağlayıcılardan aldığımız internet hizmetleri ile müşterilerimize Veri Merkezi ile bağlantısını sürekli şekilde sağlamaktayız.

Taşıyıcı bağımsız «Carrier Neutral» Bağlantı Altyapısı, Yedekli Network Omurgası, Kaliteli Bakır ve Fiber Kablolama Altyapısı ve Hizmeti, Entegre Network Güvenlik Hizmetleri ile müşterilerimize kaliteli bağlantı sağlıyoruz.

NESS Data Center altyapısı ve hizmetlerini incelemek için Veri

Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz…

Altyapı İş Ortaklarımız