cloud1
cloud2

Co-Location / Barındırma

Veri merkezimiz içerisinde yüksek sürekli çalışacak şekilde tasarlanmış bulunan kullanıma hazır kabinetler ile müşterilerimiz fiziksel sunucularını, aktif cihazlarını ve diğer donanımlarını güvenli şekilde ve uluslararası standartlarda barındırılmasını sağlayacak ortamı sağlar ve sürekli kontrol altında tutarak izlenmesi gerçekleştirilir.

temel1

Sunucu Sanallaştırma

temel2

NESS Data Center yüksek sürekli mimarili altyapısı ile müşterilerine ihtiyaçları olan kaynakları (CPU, RAM, DISK) esnek olarak sağlar. Platformun bulunduğu ağ hizmetleri, lisans hizmetleri NESS Data Center tarafından karşılanır.  Sanal Sunucuları oluştururken teknik altyapı ile ilgili herhangi bir yatırım yapmak ya da insan gücü istihdam etmek gerekmez. Sanallaştırma platformu  isteğe bağlı olarak, Vmware yada Hyper-V üzerinde yapılandırılabilir.

Sunucu Kiralama

Günümüz dinamikleri değerlendirildiğinde işletmeler ihtiyaç duydukları ve sürekli yenilenen teknoloji ürünlerini satın almak istememektedirler. Bu ihtiyaca cevap verebilmek ve çözüm sunabilmek için NESS Data Center müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun donanımları sağlar ve müşterilerine finansman olanakları ile kiralayabilir.

temel3

Güvenlik

temel4

Veri merkezimiz üzerinden hizmet alan müşterilerimizin altyapıları katmanlı güvenlik duvarları ile standart olarak koruması sağlanmaktadır. Bu sayede network trafiğini kaynak/hedef IP, protokol (UDP, TCP) ve port bazlı düzenleyip, hizmetlerinizin kalitesini koruyabilirsiniz.

Sağlanan güvenlik duvarı hizmetleri opsiyonel olarak paylaşılmış yada ayrılmış olarak sağlayabilmekteyiz. Bu sayede müşterilerimiz ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda güvenlik duvarlarını kendileri yönetebilecek şekilde olabilirler.

Kullandığımız nitelikli güvenlik duvarı çözümleri sayesinde müşterilerimize IPS (Intrusion Prevention System) opsiyonu ile sunucularınıza erişebilen kötü niyetli trafiği tespit eden ve 2.000’den fazla saldırı türüne karşı koruma sağlayacak özellikler elde edebilirsiniz. Aynı şekilde WAF (Web Application Firewall), web uygulamalarını, sürekli artarak tekrar eden uygulama saldırılarından korur böylece kritik değerdeki müşteri verilerinin kaybedilmesini engeller.

NESS Data Center, DDoS (Distributed Denial of Service) saldırılarına karşı sunduğu koruma hizmeti kurumsal hizmet anlayışı doğrultusunda, sağladığı internet bağlantısı üzerinde standart olarak verilmektedir.

VPN

Müşterilerimiz kendilerine ait altyapılarına uzaktan bağlanabilir, her yerden kendi ağınızdaymış gibi çalışabilmenin konforunu sağlayabilirler. İstenilen sayıda ve yönetilen kullanıcılar tanımlayabilirsiniz. VPN Hizmetimiz SSL VPN, Site-to-Site VPN, SSL Site-to-Site VPN olmak üzere 3 ayrı şekilde sunulmaktadır.

Yük Dengeleme

Veri merkezimizde, Load Balancing servisi ile sunucularınız arasındaki yük dengelemesini sağlayabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde dışarıdan sunucularınıza gelen trafiği uygulama sunucularınız arasında dağıtabilir, dahili ağınızdan veri tabanı sunucularınıza doğru giden trafiği düzenleyebilirsiniz. Böylece hızlı ve yedekli yapıya kavuşmuş olursunuz.

Teknoloji İş Ortaklarımız